Únor 2009

růže

24. února 2009 v 18:06 obrázky

oddělovače

24. února 2009 v 18:01 animace

welkomky

24. února 2009 v 17:59 zkopíruj

zajímavosti z vesmíru

24. února 2009 v 17:58 moe kecy
Je vesmír opravdu plný vody?
Život je naprosto závislý na vodě, a proto vědci hledají přítomnosti této vzácné tekutiny i v okolním vesmíru.
Nejčastěji se hovoří o jejím výskytu na Marsu, ale astronomové a planetologové v poslední době nacházejí důkazy o její existenci i na dalších planetách a měsících Sluneční soustavy, dokonce i na Slunci samotném. Voda se rovněž objevuje ve vzdáleném vesmíru. Protentokrát ale zůstaňme "jen" uvnitř našeho planetárního systému.
Voda ve slunečních skvrnách
Pokud se vydáme dále do vesmíru, tak musíme vodu hledat zejména v místech, kde nepanuje příliš vysoká teplota. Nicméně i tak ji nalezneme i tam, kde bychom ji příliš nečekali. Jedním z takových míst je přímo centrální hvězda našeho planetárního systému, Slunce.
Leckoho přitom napadne, jak je to vůbec možné, vždyť Slunce je příliš horké na to, aby tam byla voda. Nicméně je to fakt potvrzený řadou pozorování. Nalézáme ji zde pochopitelně pouze v plynném stavu, v centrálních oblastech slunečních skvrn zvaných umbra, které mají relativně nízkou teplotu,
Merkur je v okolí pólů zbrázděn hlubokými krátery, na jejichž dna Slunce nikdy nezasvítí. Teplota zde nepřesáhne -160 ºC. Pokud by se sem tedy voda dostala například s kometami, o čemž není důvodu pochybovat, protože to tak zřejmě v dávné minulosti fungovalo v celé Sluneční soustavě, mohla by se zde udržet i do dnešních dnů.
Na Venuši takovéto polární chladničky, kde by se voda mohla uchovat, nenajdeme. V tekuté formě se zde voda na povrchu prostě nevyskytuje vůbec! Zato v atmosféře byla nalezena jako součást oblaků, přímo ve formě H2O či kyseliny sírové
Další "mokrou" zastávkou je hned náš Měsíc. Ten by mohl být už docela solidní zásobárnou vody. Dokonce tak velkou, že už by mohla být zajímavá i pro obnovené lety na Měsíc, výstavbu lunární základny či výpravy na Mars.
První náznaky o přítomnosti vody přinesly již snímky polárních oblastí,
Na Marsu voda je!
Toto tvrzení je doslova zaklínadlem posledních let. Planetu nepřetržitě sleduje skupina kosmických sond, její povrch křižují "nesmrtelné" rovery a všechny tyto roboty přinášejí řadu důkazů o existenci minulé či dokonce současné vody na Rudé planetě.
Množství vody ve formě ledu nalezneme i na dalším z Jupiterových měsíců, na Callistu. Toto těleso je z celých 40 procent tvořeno právě ledem.
Z čeho je Saturnův prstenec?
Ve srovnání s ostatními prstenci se totiž jedná o výrazně jasný exemplář. je zřejmé, že materiál tohoto prstence tvoří právě Enceladem vyvržené ledové krystalky
Jak vniká ohon komety?
Při výčtu těles, která obsahují vodu, nesmíme samozřejmě opomenout ani komety. Zvláště, když jim byl přisouzen transport vody ve vesmíru. Komety totiž bývají nazývány "špinavé ledové koule", což vcelku vystihuje jejich podstatu.
Jádra komet jsou v podstatě tvořena prachem a směsí ledů (vodního či zmrzlých plynů). To se ovšem projeví při přiblížení komety ke Slunci. Sublimující ledy totiž vytvářejí kolem jádra plynný obal (komu), přičemž se uvolňuje prach, který má na svědomí vznik známého ohonu komety.

meteorit

24. února 2009 v 17:57 moe kecy
Meteority
Voda byla zjištěna i v meteoritech, které dopadly na zemský povrch. V těch kamenných se vyskytuje ve formě krystalů

šperky

24. února 2009 v 17:55 obrázky
Ať je to zlato,stříbro nebo bižuterie ozdobí nás a našemu oblečení dodají dokonalost

NÁUŠNICE

Náušnice - marnivost všech žen. Zkrášlujeme se jimi již od dětských let. Nevědomky si s nimi pohráváme, když flirtujeme s muži.

Královnami moře jsou perly

Buďme rády, že v dnešních dnech může perly nosit každá žena, protože ještě v první části 19. století byly perly výsadou králů. Tyto skvosty se hodí pro výjimečné příležitosti, kdy chceme zapůsobit. Jestli ale jste jejich milovnice a nechcete se jich vzdát, nic vám nebrání nosit je i ve všedních dnech. Perly jsou opravdu nádherné a svou krásou ohromí každého.
Prsten - král šperků

Bižuterie její rozmanitou barevností doplňuje oblečení

obr o lásce

24. února 2009 v 17:51 obrázky

relaxace!!!!!

24. února 2009 v 17:49 obrázky

moje fotomontáže

24. února 2009 v 17:48 obrázky
Zajímavé obrázky k pobavení
Opravdu super šlapací kolo
Skvělý potápěč
Opravdu stylové bydlení
Trochu přerostlý kokos
Docela dobrá pohodička
Roztomilé autíčko
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 52, formatId: 44, url: new String(window.location.href), cborder: '330099', cbackground: 'ccccff', ctitle: '330099', ctext: '330099', curl: '330099', simg: 0 }); //]]>

oči

24. února 2009 v 17:47 obrázky

tanec

24. února 2009 v 17:46 obrázky

TANEC

Tanec patří mezi ideální prostředky k udržování dobré kondice. Kdo tančí, je ohebnější a má pružnější tělo a dokáže si mnohé pohyby více vychutnat než člověk, kterému je pohyb v podstatě cizí. Když si spojíme tanec s milostným prožitkem, pak nám vyjde další krásná rovnice, ve které vychází všem milovníkům tance šťastný život -…..Tančete! Milujte se!! … A žijte!!!

fantazie

24. února 2009 v 17:41 pictures
Je den, možná skoro noc
Zdá se mi, že mám velkou moc.
Naději, že ucítím znovu a zas tu vůni,
Jenž může se rovnat jen růži.

Ano, je to tak,
Pomalu mě ovládnou ty podlé květy,
Které svými trny zraní i děti,
Oslní na pohled kdo je jen zahlédne,
Překvapí vůní svou kdo se jen nadechne.

Růže je voda ve vyschlé poušti
Růže je měsíc na nebi,
Růže je trn v houští,
Růže je poslední kapka nadějí
Krásné obrázky najdete v galerii

víly

24. února 2009 v 17:39 obrázky
víla jako motýl
víla - modelka
víla světluška
víla v poháru víla s motýli
víla nad vodou měsíční víla
prožijte pohádkový den

třpytky II

24. února 2009 v 17:38 obrázky
Jestli to má kouzlo napište komentář:

další návštěvnost zvyšující blbinka

24. února 2009 v 17:35 moe kecy
Jak zvýšit návštěvnost? Jednoduše, stačí jen když si toto zkopírujete a dáte na bloček....fakt to funguje, protože jsou tam slova, která lidičky nejčastějc vyhledévaj. Tak to zkuste!Tak kopírujte .......a zatím ahojky
Mám ráda, když naleznu blog, kde jsou nějaké MP3 download zdarma ,nebo MP3 download free. To potom stahuju různé skupiny, třeba Chinaski, Kryštof, Red Hot Chili Peppers, nebo zpěvačky, třeba Madonna, Avril Lavigne, Britney Spears, Hilary Duff a podobně. Mám ráda Harry Potter, a jsem zvědavá, jak se jmenuje sedmý díl Harry Potter a co na to Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, teda Hermiona Granger a Ron Weasley. J. K. Rowling je skvělá spisovatelka. Nemám ráda pivo. Láska je smrt. Sebevražda. Coca Cola. Santa Claus. Vánoce. Brigády. Eragon. Pán prstenů, Eliah Wood. Piráti z Karibiku, Orlando Bloom. Egypťan Sinuhet. Referáty na fyziku. Referáty na chemii. Čtenářský deník. Nokie, Samsung, MMS, mobily zadarmo. Pes. Kino. Čokoláda. Změřte si vaše IQ. ICQ. Malování na sklo. MP3 přehrávače zdarma. Nikdo mě nemá rád. Emo. Etno. E-e. Ementál. Brie. Bonifác. Hermelín. Servác, Pankrác. Jahodový koktejl. Outismus. Tenis, Basketbal. Snowboard. Dadaismus. Impresionismus. Funkcionalismus. Expresionismus. Naturalismus. Realismus. Pop Art. Modernismus. Tugendhat. Konstrukcionalismus (lol). George Sandová. Mika Waltari. Tolkien. Suchý, Šlitr. Wilsonová. Berdych. Tom Hanks. Elvis Presley. Játra na cibulce. Punk. Punks not dead. Rock. Pop. Metal. Jazz. Folk. Country. Techno. Rock n roll. RnB. Blues. Soul. Rep. Rap. Rab. Kot. MPZ Islandu. Chemická olympiáda. Rtutitka, solan drasličitý, drasloš, uhlec. Kouření škodí zdraví. SMS na Eurotel zdarma. SMS na T-Mobile zdarma. SMS na Vodafone zdarma. SMS zdarma. SMS. Zdarma. Jak být šťastný. Shrek. Tokio Hotel. Bill Kaulitz. Tom Kaulitz. Georg Listing. Gustav Schäfer. Devilish. Schrei. Zimmer 483


zvyšování návštěvnosti pomoci pilířových článků

22. února 2009 v 17:47 moe kecy
Co jsou to pílířové články? K čemu slouží? A jak je stvořit? Vyslechněte si zasvěcené rady odborníka, který o tomto termínu poprvé slyšel už před dobrými 14 dny.
Se spojením "pilířový článek" jsem se setkal, když jsem více méně náhodou kápnul na článek Pilierové články na blogu Embuck.com. Neočekávám, že byste měli problém porozumět jazyku našich východních sousedů, kdyby ano, zkuste třeba tenhle slovník.

Charakteristiky pilířových článků

Pilířové články by měly být tím nejlepším, co dokáže blogger stvořit. Měly by být nadčasové a nabízet vysokou informační hodnotu. Jinými slovy, příspěvek typu "Co jsem měl 27. října 2006 k obědu" se s největší pravděpodobností pilířovým článkem nestane.
Sepsání pilířového článku trvá zpravidla déle než tvorba běžného příspěvku. Tyto články bývají obsáhlejší a nabízejí v ideálním případě zcela unikátní obsah, který učiní čtenáře moudřejším, šikovnějším, bohatším či osvícenějším člověkem.

Výhody pilířových článků

Přednosti pilířových článků jsou snadno odvoditelné. Mezi ty hlavní patří:
  • zvýší se reputace autora
  • zvýší se (možná) návštěvnost celého blogu
  • související výzkum lze zúročit i při další publikační činnosti
  • na skvělý obsah se dobře odkazuje
  • všechny tyto výhody jsou "časuvzdorné" - pilířový článek, byť už má nějaký ten křížek, se v množství informací na internetu neztratí
K prvním dvěma výhodám bych připojil ještě jednu poznámku (ostatně, nikterak překvapivou) - kvalita pilířového článku nemusí být zárukou toho, že se takový článek stane významným zdrojem návštěvnosti. Pokusím se demonstrovat na příkladu své dosavadní tvorby.

Pilířové články a zvyšování reputace

Za své "pilířové články" (ačkoli nevycházely na mém blogu) bych označil zřejmě sérii Hříchy pro šíleného korektora na Intervalu.
Ve své době mi jako autorovi (a já doufám, že aspoň částečně i čtenářům) prokázaly neocenitelné služby (díky, Viléme). Získal jsem díky nim řadu vynikajících klientů, což byl velký bonus k navýsost příjemnému autorskému honoráři.
V současné době ale jako významný zdroj návštěvnosti našeho webu neslouží. Ostatně tuto funkci neplní ani řada jiných příspěvků v Zápisníku, které bych osobně označil jako články s nadčasovou informační hodnotou. Proč? Protože jejich zaměření je natolik specifické, že se o ně málokdo zajímá.

Pilířové články a zvyšování návštěvnosti

Z toho plyne - pokud chci, aby můj pilířový článek posloužil jako "přitahovač návštěvnosti", musím respektovat způsob, jakým se potenciální návštěvníci o dané téma zajímají. To minimálně pro mě znamená (byť to může znít strašidelně) psát na základě uživatelských dotazů. Mám pocit, že o něčem podobném psal Marek Prokop v příspěvku o analýze klíčových slov (poslední odstavec).
Příklad: V některých dnech tvoří třetinu až polovinu zobrazených stránek na mém webu články o latinském a česko-slovenském slovníku. Nejsou to články, které bych označil za to nejlepší, de facto se jedná jenom o popis služeb na jiných webech a odkaz na ně. Ale jsou to články o něčem, co návštěvníky zajímá, jsou psány s ohledem na charakter jejich dotazů, a proto je mohu z pohledu návštěvnosti označit za pilířové.
(Naopak tento článek by se sice mohl stát významným příspěvkem k mé reputaci zdatného grafomana, ale pro návštěvnost nikterak klíčový nebude. Snad až návštěvníci začnou masivně hledat spojení "pilířové články".) :-)

lets dance

22. února 2009 v 12:11
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 50, formatId: 23, url: new String(window.location.href), cborder: 'ffffff', cbackground: 'FFFFFF', ctitle: '000000', ctext: 'ffffff', curl: '000000', simg: 1 }); //]]>